1 Şubat 2015 Pazar

Microsoft'tan Orijinal Windows 8.1 ISO İndirmek

Birçok kullanıcı, özellikle de bilgisayarını Windows 8/8.1 kurulu satın alanlar, ellerinde orijinal bir ISO (DVD vb. cihazlara yazılan kalıp) dosyası olmayışından yakınıyordu. Microsoft da bunları görmüş olacak ki, nihayetinde bizlere orijinal Windows 8.1 (Update dahil) ISO indirme imkanı sundu.

ISO indirme aracının ismi Media Creation Tool ve Microsoft tarafından ücretsiz sunulmakta. Bu ufak programı şuradan indirebilirsiniz: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

İndirdikten sonra programı çalıştırdığınızda karşınıza bu pencere gelecek. Burada dil, işletim sistemi ve mimari seçimini yaptıktan sonra ileri deyiniz.


Bu bölümde indirdiğimiz dosyanın ISO dosyası mı olacağını yoksa flash diske mi yazılacağını seçeceğiz. Flash diske yazdırmak isterseniz diskteki her şey silinecektir. (Tavsiyem ISO olarak indirmeniz, zaten ISO dosyalarını flash diske yazabilirsiniz.) Seçimi yaptıktan sonra işletim sistemimiz inmeye başlayacak.

İndirme süresi bağlantı hızınıza göre değişecektir. İndirme hızı ile ilgili bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder